Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 29.09.2013

 1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 3. Od wtorku – przez cały miesiąc październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych zachęcamy i zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30w intencji ministrantów i ich rodzin.
 7. W pierwszy piątek od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci;
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. W przyszłą niedzielę – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin.
 10. W przyszłą niedzielę zostaną zainaugurowane niedzielne Msze św. dla młodzieży w kaplicy akademickiej o godz. 12.15. Msza św. w przyszłą niedzielę rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, obejmujące uczniów klas I, II i III gimnazjalnych: wszyscy kandydaci do bierzmowania z wymienionych klas koniecznie proszeni są o obecność na Mszy św. o godz. 12.15.
 11. Ks. Marek Krawczyk zaprasza licealistów i studentów zainteresowanych górami i wspinaczką skalną do grupy sportowej. Zajęcia i treningi będą się odbywały we wtorki i piątki na panelu wspinaczkowym, ul. Warszawska 11, od godz. 19.00 do 21.00. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji: u ks. Marka lub na stronie internetowej parafii.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co naprawdę powiedział papież w wywiadzie dla jezuickiego czasopisma oraz wywiad z jezuitą, który pracował w Syrii – o przyczynach wybuchu wojny w tym ongiś bardzo bezpiecznym kraju. Do nabycia jest także Niedziela, List, Różaniec, Źródło, przedwakacyjne numery Listu do Pani i Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz broszura o życiu św. Wincentego a Paulo. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy numer naszego parafialnego pisma Z Życia Parafii (z błędem na pierwszej stronie); w numerze znajdziemy m.in. relację z peregrynacji Chóru Mariańskiego na Ukrainie, a w gablocie Chóru możemy obejrzeć galerię zdjęć z tego wyjazdu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *