Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą – 03.11.2013

 1. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których w listopadzie modlimy się codziennie o godz. 18.00, a Msza św. w ich intencji jest sprawowana do 8 listopada codziennie o godz. 8.00. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne są przyjmowane wyłącznie w kancelarii parafialnej; za tych zmarłych modlimy się przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 2. Przypominamy, że aż do Wielkiej Środy, to jest do 16 kwietnia 2014 roku, w dni powszednie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową za zmarłych. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji nowych powołań oraz ministrantów i ich rodzin.
 6. Comiesięczne odwiedziny kapłanów w domach chorych z posługą sakramentalną odbędą się w najbliższy piątek, 8 listopada, od godz. 9.00.
 7. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. Tak jak zaplanowano – w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert «W drodze do niepodległości», z udziałem Chóru Mariańskiego, solistów i orkiestry symfonicznej, który poprowadzi znany aktor Jerzy Zelnik; koncert będzie rejestrowany przez telewizję, dlatego wszystkich uczestników uprasza się o punktualne przybycie do filharmonii.
 9. Wolontariusze Caritas Archidiecezji Krakowskiej zbierają zabawki, maskotki, gry komputerowe oraz kosmetyki dla chłopców i dziewczynek, które zostaną dołączone do paczek mikołajowych. Parafian, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję, prosimy o przynoszenie zabawek i innych przyborów do kosza, który zostanie wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.  
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o szpiegu w Watykanie – czyli o łajdaku i kłamcy, z którego próbuje się zrobić bohatera, o Bożym miłosierdziu, na które nigdy nie jest za późno, oraz o tym, dlaczego nie ma widoków na ostateczne wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. W zakrystii można nabyć także inne czasopisma, m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Maria Stawujak-Wałach, z ul. Smoluchowskiego;

† Zenon Lewicki, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *