Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP — 08.12.2013

 1. Małżonków oczekujących narodzin dziecka zapraszamy dziś do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa – zaraz po błogosławieństwie na zakończenie Mszy Świętej.
 2. Zapraszamy na nieszpory świąteczne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 3. Gorąco zachęcamy wszystkich (również młodzież i studentów) do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów i serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.
 4. Jutro, w poniedziałek przypada dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Ks. Profesorowi życzymy potrzebnych łask Bożych w posłudze kapłańskiej i pracy naukowo-dydaktycznej.
 5. W środę, w 11. dniu miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych podczas Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie w piątek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18.30
 7. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, gościć będziemy w naszym kościele ks. Jana Jarco, proboszcza parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, który wygłosi homilie na wszystkich Mszach Świętych; składka niedzielna będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła na Klinach-Zaciszu. Natomiast kolejna składka, przeznaczona na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła, będzie w niedzielę 22 grudnia.
 8. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę – od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece umożliwią Caritas Archidiecezji Krakowskiej sfinansowanie akcji pomocy dzieciom oraz utrzymanie ośrodków służących dzieciom i rodzinom. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które w tym tygodniu przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 9. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przez cały tydzień będzie można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła ofiary na pomoc Kościołowi w krajach dawnego bloku wschodniego.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o katolickim powstaniu w XVII-wiecznej Japonii oraz o tym, czy demonstracje i rewolucyjny nastrój zmienią Ukrainę, znajdziemy także pełny tekst adhortacji «Evangelii gaudium» papieża Franciszka. Do nabycia jest też Niedziela i Różaniec oraz nasz parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok.
 11. Ze smutkiem podajemy do wiadomości, że dziś w nocy zmarł śp. ks. Antoni Bobak CM. Mszę św. pogrzebową planujemy na czwartek na godz. 11.00. a o godz. 13.00 odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Rakowickim. Po ustaleniu szczegółów pogrzebu – wszystkie informacje podamy na klepsydrze przed kościołem i na stronie internetowej.

W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Antonina Wanda Banasiak, z ul. Staszczyka;

† Danuta Urszula Zdziech, z ul. Spokojnej;

† Teresa Wiktoria Kowalczyk, z ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *