Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 22.12.2013

 1. Ks. Jan Jarco, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego, dziękuje serdecznie za wsparcie budowy nowego kościoła na osiedlu Kliny-Zacisze: w minioną niedzielę wierni złożyli na ten cel 17.898 złotych.
 2. Dziś – jak co roku – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wniosą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą dzielić się światłem przed naszym kościołem dziś do godz. 14.00, jutro (w poniedziałek) w godz. 8.00—16.00 i we wtorek w godz. 8.00—14.00.
 3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 4. Jutro, w poniedziałek, okazja do spowiedzi świętej w godz. 6.00—10.00 i 14.00—20.00.
 5. We wtorek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 6. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku na środę. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 7. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.
 8. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętych w kaplicy akademickiej dla przedszkolaków i dla młodzieży oraz nieszporów.
 9. W święto św. Szczepana, 26 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2013 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii swojego uczestnictwa w tej Mszy św.
 10. Przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (w cenie 8 zł) znajdziemy m.in. dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole oraz tekst specjalnego listu papieża Franciszka, napisanego do uczestników tegorocznych rorat „uBoga droga”. Do nabycia jest również podwójny numer Niedzieli, nowy numer Różańca i inne czasopisma, a także parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, świąteczny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zbigniew Kowalczyk, z ul. Skarbińskiego 2/92;

† Karol Władysław Gołda, z ul. Królewskiej 59/19.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *