Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 2912.2013

  1. Jutro, w poniedziałek, kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych: 16.00—18.00.
  2. We wtorek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30, a dla studentów o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o północy. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
  3. W środę, w pierwszym dniu Nowego Roku 2014, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem 47. Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok możemy uzyskać odpust zupełny. W środę, 1 stycznia, porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów (tak będzie również 5 i 6 stycznia).
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. Wszystkie grupy działające w parafii razem ze wspólnotą Żywego Różańca – już dziś zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w niedzielę 5 stycznia. Na Mszy św. o godz. 16.30 dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się w sali parafialnej na wspólnym spotkaniu.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2014 rok.
  7. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Joanna Kowalik, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Zofia Szczupacka, z ul. Staffa;

† Krystyna Teresa Czapla, z ul. Smoluchowskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *