Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 09.02.2014

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

2. Trwa Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Dzisiaj i jutro zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, którą będzie kończyło nabożeństwo eucharystyczne i wspólna modlitwa za przyczyną Matki Najświętszej.

3. We wtorek, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Dzień ten jest też przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielany również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00.

Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu. Po Mszy św. odbędzie się w Klubie Parafialnym słodki podwieczorek dla osób samotnych i starszych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłosierdzia. Natomiast główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy procesja światła, a po niej Ks. Bp Tadeusz Pieronek będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. koncelebrowanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W piątek 14 lutego wspominać będziemy patronów Europy św. Cyryla i Metodego jest to również liturgiczne wspomnienie św. Walentego patrona zakochanych. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy się modlić o miłość na miarę miłości Boga dla wszystkich zakochanych.

5. Na spotkanie formacyjne zaprasza Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *