Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 16.03.2014

 1. Gorąco zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, a w piątki na Drogę krzyżową: o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla starszych i o godz. 20.30 dla studentów i młodzieży..
 2. Trwają wybory do nowej Rady Parafialnej. Zachęcamy naszych Parafian do rekomendowania odpowiednich osób do składu Rady: pisemną rekomendację należy złożyć do skarbony, wystawionej przy ołtarzu św. Antoniego, do przyszłej niedzieli włącznie. 
 3. Trwa bezpośrednie przygotowanie duchowe do kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II: we wtorki zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo za przyczyną bł. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 18.30, a studentów i młodzież – w czwartki po Mszy św. o godz. 20.00.
 4. Serdecznie zapraszamy na Studenckie Katechezy Przedmałżeńskie «Miłość z Wyboru» – dla zakochanych, którzy chcą budować trwały i radosny związek. «Miłość z Wyboru» to kurs rozszerzony, trwający 10 tygodni. Polecamy go szczególnie narzeczonym i parom, które chcą wejść w sakrament małżeństwa dobrze przygotowani. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 marca, o godzinie 19:00 w kawiarence na poddaszu. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego oraz na wyłożonych ulotkach.
 5. W środę, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Środa jest również dniem imienin ks. Bogdana Markowskiego, któremu życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
 6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 7. Zapraszamy, szczególnie młodzież i studentów, na wyjątkowe spotkanie z włoską szkołą ewangelizacji. Młodzi Włosi, w śródziemnomorskim stylu, opowiedzą o swoim doświadczeniu życia z Bogiem, czyli jak to zrobić, by być szczęśliwym i prawdziwie radosnym: w najbliższą środę i czwartek o godz. 20.00 – Msza św., a po niej świadectwa, pytania, odpowiedzi i wspólna modlitwa.
 8. Składka w przyszłą niedzielę będzie kolejną składką przeznaczoną na sfinansowanie remontu dachu naszego kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę nasza parafia weźmie udział w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium w Łagiewnikach: w nocy z 23 na 24 marca – w godzinach od 21.00 do 6.00. W zakrystii można wpisać się do udziału w adoracji. Więcej informacji podano w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…   
 10. Pragniemy przypomnieć, że członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, z upoważnieniem władz kościelnych, prowadzą na terenie naszej parafii posługę głoszenia Dobrej Nowiny. Chodzą po dwóch, od domu do domu, głosząc miłość Chrystusa, jakiej doświadczają w swym życiu. Akcja odbywa się w czwartki w godzinach popołudniowych i wieczornych. 
 11. Zgodnie z zapowiedzią – dziś odbywa się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na pomoc najuboższym parafianom. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Antoniego jest także wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Niedzieli znajdziemy wywiad Benedykta XVI dla rzymskiego korespondenta tego pisma, a w Gościu Niedzielnym – m.in. wywiad z byłym rzecznikiem Stolicy Apostolskiej o bł. Janie Pawle II, z położną z rzeszowskiego szpitala o tym, dlaczego zdecydowała się publicznie odmówić uczestnictwa w aborcjach oraz o powodach, dla których duchowni i świeccy wyjeżdżają na misje. Do nabycia jest także m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. W zakrystii można nabyć również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy biednym, świadczonej przez Caritas.  
 13. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Anna Szostak, z ul. Altanowej;

† Elżbieta Czuprych, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Barbara Marianna Kutyba, z ul. Krzywy Zaułek. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *