Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 20.04.2014

 1. Drogim naszym Parafianom, Gościom i wszystkim Uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: światło Wielkiej Nocy niech uwalnia Waszą codzienność od wszelkiego lęku i prowadzi do nieba drogą miłości. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza błogosławień­stwem i udziela wszelkich potrzebnych darów!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrze Marii, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Misji.
 3. Bóg zapłać! także za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach; z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało prawie 200 świątecznych paczek, małych i dużych, dla Parafian chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia, przygotuje także spotkanie wielkanocne w Klubie Parafialnym we wtorek 29 kwietnia. Jednocześnie dziękujemy serdecznie młodzieży i studentom, którzy wzięli udział w roznoszeniu paczek i życzeń świątecznych oraz w zbiórce żywności w sklepach.
 4. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w Niedzielę Palmową, a przeznaczone na sfinansowanie prac remontowych w naszym kościele: zebrano na ten cel 19.750 złotych.
 5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie nieszporów oraz dodatkowych Mszy św. w kaplicy akademickiej dla dzieci przedszkolnych i dla młodzieży.
 6. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 7. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego: dziś i jutro zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Mszą św. o godz. 15.00, a w kolejne dni – o godz. 15.00.
 8. Począwszy od wtorku aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 9. W piątek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Ze względu na uroczysty charakter Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu swój dzień imienin obchodzą księża Marek Krawczyk i Jarosław Zieliński. Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi  i życzliwości wiernych, którym służą.
 10. W piątek do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne uda się pielgrzymka parafialna: pielgrzymi zgromadza się w naszych kościele na Mszy św. o godz. 5.00 rano. W duchowej łączności z pielgrzymami – w niedzielę przeżyjemy kanonizację Jana Pawła II, która ma umocnić nas na drodze świadczenia o niezgłębionym Miłosierdziu Bożym. Znakiem, że pragniemy postępować na tej drodze, będzie przyjęcie «Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia»: dlatego prosimy za tydzień przynieść do kościoła świecę, aby zapalić ją w świątyni i znak ognia zanieść do swojego domu. 
 11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.00 do sali parafialnej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, ale chce żyć wiecznie, dowiemy się także, dlaczego we Francji co roku kilka tysięcy dorosłych przyjmuje chrzest w Wigilię Paschalną. Do nabycia są także inne pisma, m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy najnowszy numer pisma Z życia Parafii…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *