Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 04.05.2014

1. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Misjach świętych. Rozpoczną się one w sobotę 17 maja na Mszy św. o godz. 18.30. Te wyjątkowe ćwiczenia duchowe, które potrwają przez cały tydzień poprowadzą Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej. Szczegółowy plan podany jest na okolicznościowych folderach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat tytułów nadawanych przez wieki Matce Najświętszej; nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

3. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w dniach od 31 maja do 1 czerwca. Zapisy we wtorki od godz. 17.00 do 18.00 w pokoju przy zakrystii.

4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie je procesja światła i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

6. W czwartek, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim.

7. Zgodnie z zapowiedzią – w najbliższy piątek, 9 maja, księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną (w miejsce pierwszego piątku miesiąca).

8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie w piątek 9 maja po Mszy św. o godz. 18.30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele grupę młodzieżowo-powołaniową. Tworzą ją księża z naszego Zgromadzenia oraz młodzież: licealiści i absolwenci Centrum Edukacyjnego Radosna Nowina 2000, prowadzonego przez nasze Zgromadzenie w Piekarach pod Krakowem. Nasi goście zapraszają nas do wspólnej modlitwy o dobre rozeznanie i wypełnienie życiowej drogi, na którą wzywa nas Bóg. Oprócz oprawy muzycznej Mszy świętych, przygotowali oni modlitewne czuwanie w sobotę po ostatniej mszy św., a w niedzielę ok. godz. 20:30 zagrają koncert pod tytułem „Chwała Boża na maksa!” Tytuł koncertu sugeruje, że dedykowany jest on młodzieży, ale członkowie grupy zapewniają, że młodzież „wcześniej urodzona” też się może znakomicie bawić i w rytm ich muzyki chwalić Pana. Serdecznie zapraszamy!

10. ZAPROSZENIE KS. KARDYNAŁA DO UDZIAŁU W PROCESJI KU CZCI ŚW. STANISŁAWA.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. relację z uroczystości kanonizacji błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II, a także o zabójczej mocy wróżb i horoskopów oraz o leczącej sile Koronki do Bożego Miłosierdzia.

12. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Helena Tużnik, zamieszkała przy A. Kijowskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *