Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną – 11.05.2014

  1. Gorąco zachęcamy do udziału w Misjach Parafialnych, które zostaną zainaugurowane w czasie uroczystej Mszy św. w sobotę 17 maja o godz. 18.30. Mają one być wyjątkowym czasem szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu; wyjątkowym czasem refleksji i modlitwy, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem i naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy i pracujemy. Misje Parafialne, które potrwają przez cały tydzień, poprowadzą Ojcowie Oblaci Maryi Niepokalanej. Szczegółowy plan misji świętych jest wywieszony, jest też podany na folderach wyłożonych przy wyjściach z kościoła.
  2. Dziś jedenasty dzień miesiąca: po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00.
  4. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek, 12 maja, o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższy czwartek: ze szkoły nr 5 od godz. 16.30, a ze szkoły nr 12 – o godz. 18.00; o godz. 17.00 dzieci wezmą udział w kościele w próbie uroczystości. Z tej racji adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek będzie trwała tylko do godz. 16.30.
  7. Składka w przyszłą niedzielę będzie kolejną składką przeznaczoną na sfinansowanie prac remontowych w naszym kościele.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w dniach od 31 maja do 1 czerwca. Zapisy we wtorki od godz. 17.00 do 18.00 w pokoju przy zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego – dziś kosztuje 7 złotych – dołączony jest głośny film «Cristiada», opowiadający o meksykańskich katolikach, którzy stanęli w obronie swojej wiary i swoich rodzin, w Gościu przeczytamy także o groźnej ustawie przemocowej, której przyjęcie przez polski parlament otworzy drogę do walki z tradycyjną rodziną. Do nabycia są także inne czasopisma, m.in. dwa nowe numery dominikańskiego Listu.
  10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Jadwiga Wanda Mirek, z ul. Czarnowiejskiej;

† Aniela Sznajder, z ul. Żelechowskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *