Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 08.06.2014

 1. Dziś w naszej parafii świeccy wolontariusze z Inicjatywy STOP Seksualizacji Naszych Dzieci przedstawiają nowe zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży. Po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 16.30, 18.30 odbędą się prelekcje – wyłącznie dla osób dorosłych. Dziś można również złożyć podpis pod projektem ustawy, której celem jest rozszerzenie ochrony prawnej dzieci i młodzieży przed molestowaniem i deprawacją. Zachęcamy dorosłych, a szczególnie rodziców do wysłuchania i obejrzenia 30-minutowej prezentacji, która odbędzie się w sali parafialnej. Na czas trwania spotkania dzieci można pozostawić pod opieką wolontariuszy.
 2. Codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 18.00.
 3. Przypominamy, że w czerwcu, lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 4. Jutro obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. W czwartek po raz drugi obchodzone będzie nowe święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. W tym tygodniu w naszym kościele będziemy gościć chóry biorące udział w Międzynarodowym Konkursie Chórów w Krakowie. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie śpiewał w naszym kościele Chór Kameralny Uniwersytetu w Edynburgu, w sobotę – chóry z Macedonii, Łotwy i Polski, a w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 i po niej – chór z Ukrainy. Szczegóły znajdziemy w gablocie od strony ul. Galla.
 9. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Najświętszej Trójcy – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej. Składka w przyszłą niedzielę będzie kolejną składką przeznaczoną na sfinansowanie prac remontowych w naszym kościele.
 10. W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w sobotę 28 czerwca. Zapisy są przyjmowane we wtorki w pokoiku obok zakrystii w godz. 17.00—18.00.
 12. W październiku zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Francji: do kaplicy Cudownego Medalika w Paryżu, do sanktuarium w Lourdes, do Nevers – miejsca śmierci św. Bernadety Soubirous i Pouy – miejsca urodzin św. Wincentego a Paulo. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy już są przyjmowane w kancelarii i w zakrystii.  
 13. Jeszcze dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 14. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wśród wielu ciekawych artykułów przeczytamy o najbardziej prześladowanej grupie religijnej na świecie, jaką są chrześcijanie, o medialnej nagonce na lekarzy, którzy przyznali się do swojej wiary oraz o wybitnym niemieckim malarzu, który znalazł Jezusa i przyjął chrzest. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma. 
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jolanta Zięba, z ul. Kawiory;

† Jacek Witold Hennel, z ul. Smoluchowskiego;

† Tadeusz Drewniak, z ul. Królewskiej;

† Ryszard Szczepan Jędrys, z al. Kijowskiej;

† Kazimiera Chmiela, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *