Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 15.06.2014

1. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy  codziennie o godz. 18.00 (oprócz uroczystości Bożego Ciała).

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 20.00 odprawimy Mszę św. w intencji studentów przystępujących do letniej sesji egzaminacyjnej.

3. Zgodnie z zapowiedzią – od poniedziałku do soboty przed naszym kościołem będzie można złożyć makulaturę z przeznaczeniem na pomoc misjom i misjonarzom. Zbiórkę przeprowadzi Salezjański Wolontariat Misyjny.

4. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.

5. W czwartek, 19 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed katedrą wawelską, po czym Drogą Królewską przejdzie na krakowski rynek.

6. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przej­dzie ulicą Lea i Aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary oraz oddaniem hołdu i czci Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, aby zewnętrzny wystrój stał się również znakiem naszej wiary. Prosimy także, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.

Próba sypania kwiatów dla dzieci przedszkolnych – przed uroczystością Bożego Ciała – odbędzie się we wtorek, 17 czerwca, o godz. 17.00 przed kościołem.

7. W piątek, 20 czerwca, Mszą św. o godz. 18.30 i procesją eucharystyczną wokół kościoła rozpoczniemy obchody oktawy Bożego Ciała.

8. W następną niedzielę, 22 czerwca, naszym gościem będzie ks. Paweł Wierzbicki, który na wszystkich Mszach Świętych opowie o swojej pracy misyjnej i o Kościele w Chinach.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 13 lipca. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.

10. Już są przyjmowane zapisy – w kancelarii i w zakrystii – na pielgrzymkę parafialną do Francji, która odbędzie się w październiku.  

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. Wandzie Półtawskiej, bliskiej przyjaciółce św. Jana Pawła II i pomysłodawczyni „Deklaracji wiary”, a także jak brzmi „Deklaracja wiary” i dlaczego podpisało ją kilka tysięcy lekarzy. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, ChiT poświęcony postaci papieża Franciszka i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

12. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
† Janusz Rogatko, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *