Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 03.08.2014

  1. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem abstynencji, ograniczyć albo wręcz wyeliminować spożywanie alkoholu. Ofiarujmy ten dar w intencji wszystkich uzależnionych.
  2. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie będzie katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
  3. W środę, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę XXXIV Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego. W zakrystii jeszcze dziś i jutro można się zapisać na pielgrzymkę. Zachęcamy też do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Ojczyźnie, Kościołowi i całemu światu.
  5. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej; zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do godz. 18.30 i do modlitwy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów.
  7. W sobotę, 9 sierpnia, przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, patronki Europy.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. smutne wieści z Bliskiego Wschodu: w Mosulu w Iraku po raz pierwszy od prawie 2 tysięcy lat nie odprawia się Mszy św., a wojna w Strefie Gazy wydaje się nie mieć końca; warto przeczytać także świetny felieton Andrzeja Nowaka o tzw. „uspokajaniu agresora”. Do nabycia są również Niedziela, Źródło, Różaniec oraz sierpniowy numer Oli i Jasia dla najmłodszych.
  9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Stefania Wójcik, z ul. Smoluchowskiego;

† Bronisława Róg, z ul. Galla;

† Krystyna Maria Pełchowska, z ul. Galla;

† Alicja Zofia Węgrzyniak, z ul. Obopólnej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *