Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 31.08.2014

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jacka Morytę CM. Ks. Jackowi życzymy w pracy duszpasterskiej potrzebnych łask Bożych i wstawiennictwa Patronki naszej Parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes.

2. Po przerwie wakacyjnej – od jutra w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; kancelaria parafialna będzie czynna również przed południem. Począwszy od niedzieli 7 września – w kaplicy akademickiej będzie dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych.

3. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w poniedziałek i wtorek:
•    dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 w poniedziałek o godz. 8.00;
•    dla VII Liceum Ogólnokształcącego w poniedziałek o godz. 9.00;
•    dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 we wtorek o godz. 11.00.
Podczas Mszy Świętych w poniedziałek o godz. 8.00 i we wtorek o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

4. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie przed wyjazdem na pielgrzymkę parafialną do Francji w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30.

5. Również w środę o godz. 19.30 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie kręgu biblijnego.

6. W czwartek, 3 września, swojego Patrona czci ks. Grzegorz Markulak – ekonom naszego domu. Z racji imienin życzymy ks. Grzegorzowi wszelkich potrzebnych łask Bożych i błogosławionych owoców pracy w naszej wspólnocie.  

7. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
•    w środę odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową; podczas maryjnego nabożeństwa nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej: dziewczęta wezmą udział w nabożeństwie i Mszy Świętej, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt; wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
•    w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się w świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy uroczysta Mszą św. o godz. 18.30; w czwartek na Mszy św. wieczornej nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców;
•    w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;
•    w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

8. Ks. kard. Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXII Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę 7 września; pielgrzymka rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 9.00, a zakończy uroczystą Mszą św. o godz. 11.00.

9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy wojna może być sprawiedliwa, czy dzieciom należy dawać kieszonkowe i czy tablet i komputer powinny zastępować zabawki nawet małym dzieciom. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Maria Henryka Giersz, z ul. Lea;
† Jerzy Ryszard Wójcik, z ul. Smoluchowskiego;
† Antonina Anna Gdula, z ul. Nawojki.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *