Ogłoszenia duszpasterskie na święto Podwyższenia Krzyża Świętego – 14.09.2014

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas drugich i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 3. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 4. Ks. Bogdan zaprasza na spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek: w czwartek, 18 września, o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 5. Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola spotyka się na próbach w niedziele o godz. 10.20 w sali parafialnej i uczestniczy we Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.
 6. Chór Mariański zaprasza w przyszłą niedzielę na koncert chóru Cantilena z Brazylii: chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 12.30, po Mszy św. wystąpi z koncertem, a na zakończenie przed kościołem zaśpiewa sambę brazylijską. Szczegóły – w gablocie Chóru Mariańskiego od strony ul. Galla.   
 7. Ks. Henryk Surma zaprasza byłych ministrantów wraz z rodzicami i rodzinami na XII spotkanie ministrantów, którzy pełnili służbę liturgiczną w naszym kościele w latach 1960—1970: spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Skotnikach.
 8. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych w naszym kościele.
 9. Ponawiamy naszą prośbę o wypożyczenie zdjęć prezbiterium naszego kościoła: jeżeli ktoś jest w posiadaniu zdjęć przedstawiających prezbiterium w okresie międzywojennym i wcześniejszych – bardzo prosimy o ich przyniesienie do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. audiobook z drugą częścią «Dzienniczka» siostry Faustyny, przeczytamy także o historycznym kłamstwie na temat wypraw krzyżowych, które były odpowiedzią na islamską inwazje na chrześcijan. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, Źródło i powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zdzisław Marian Wiktor, z al. Kijowskiej;

† Adam Jan Stoszko, z ul. Chodowieckiego;

† Lesław Ryszard Cholewka, z ul. Piastowskiej;

† Jakub Julian Tekieli, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *