Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 19.10.2014

 1. Dzisiejsza niedziela inauguruje Tydzień Misyjny. Zgodnie z zapowiedzią – dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele misyjne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie dziękujemy za złożone ostatnio ofiary na pomoc misjonarzom i najuboższym: dwa tygodnie temu zebrano 2.070 złotych na inicjatywy misyjne podejmowane przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy (o ofiary na ten cel prosił Przełożony Generalny Zgromadzenia), Stowarzyszenie Miłosierdzia zebrało 4.350 złotych na pomoc najuboższym w parafii, a na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wpłacona zostanie suma 5.800 złotych
 2. Dziś odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. biskup Grzegorz Ryś.
 3. Codziennie przez cały październik zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy rodziców z dziećmi na różaniec o godz. 17.00, a studentów i młodzież – o godz. 19.30.
 4. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
 5. W środę, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz we Mszy Świętej wieczornej, którą poprzedzi uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 7. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych w naszym kościele.  
 8. Kartki zlistopadowymi wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej. 
 9. Chór Mariański zaprasza na koncert patriotyczny w Filharmonii Krakowskiej, w niedzielę, 9 listopada o 17:00. W zakrystii do nabycia płyta z ubiegłorocznego koncertu z pięknymi pieśniami w wykonaniu Bogusława Morki (m.in. „Orlątko”) oraz recytacje Jerzego Zelnika.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o życiu beatyfikowanego dzisiaj w Rzymie papieża Pawła VI, które obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń, o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej (wraz z instrukcją, jak ją odmawiać), znajdziemy też wywiad z Mary Wagner – Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci. Do nabycia są także inne czasopisma.   
 11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Zofia Czesława Liszka, z ul. Królewskiej;

† Jadwiga Garwolińska, z ul. Ogrodniczek.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *