Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – 09.11.2014

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem można wesprzeć kuchnię dla ubogich, prowadzoną przez Panią Sawicką.
 2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 3. Informujemy, ze w poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. We wtorek, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. We wtorek – w 11. dniu miesiąca – zapraszamy także do wspólnej modlitwy w intencji chorych w czasie Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 5. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W piątek odbędzie się w naszej parafii rejonowe spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej: Mszy św. o godz. 18.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Stanisław Szczepaniec.
 7. Zapraszamy na drugą edycję Kursu Alfa dla parafian. Kurs odbywa się w piątki od godziny 19.00 w Domu Katolickim. Organizatorzy oferują m.in. prowadzenie drogą wiary, ciekawe rozmowy i możliwość poznania nowych ludzi. Więcej informacji na plakatach.
 8. To wyjątkowa okazja: w naszym kościele będziemy mogli zobaczyć film Ziemia Maryi – w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej. Film oparty jest na faktach i jest świadectwem tego, czego modlitwa za wstawiennictwem Maryja dokonała w życiu jego bohaterów. Po zakończeniu filmu będzie można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów licencji i projekcji.
 9. W przyszłą niedzielę, 16 listopada, o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Lourdes i ich rodzin. Po Mszy Świętej ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie do sali parafialnej.
 10. Członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, z błogosławieństwem ks. Biskupa i upoważnieniem ks. Proboszcza, prowadzą na terenie naszej parafii misję głoszenia Dobrej Nowiny: chodzą po dwóch, od domu do domu, głosząc miłość Chrystusa, jakiej doświadczają w swym życiu. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 11. W naszej parafii będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych. Konieczna będzie wcześniejsza telefoniczna rezerwacja spotkania. Dokładne informacje znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zabijanych naszych braciach w wierze, którzy nawet pod groźbą śmierci nie wyrzekają się Chrystusa, o tym, dlaczego do kościoła chodzi więcej kobiet niż mężczyzn oraz o rozwijającym się również w Polsce kulcie św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Do nabycia są też inne czasopisma, m.in. Niedziela, Różaniec i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Jest już także ścienny kalendarz parafialny na 2015 rok.
 13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
 • † Joanna Stefania Fabijańska, z ul. Chocimskiej.
 • Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *