Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 30.11.2014

 1. Dziś obchodzi imieniny ks. Andrzej Telus. Ks. Andrzejowi składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona – św. Andrzeja Apostoła – na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary składane na opłacenie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych i w kościele. W ubiegłą niedzielę zebrano na ten cel 16.900 złotych, w październiku 18.500 złotych, a we wrześniu 15.000 złotych
 3. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W ramach rekolekcji – we wtorek o godz. 10.00, 16.00 i 21.00 w naszym kościele będziemy mogli zobaczyć film Ziemia Maryi. Dokładny plan rekolekcji i informacje o filmie znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… na stronach 2 i 3.
 4. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30. Dzieci – jak co roku – prosimy o przyniesienie lampionów i serduszek z adwentową ofiarą dobrych uczynków.
 5. Wspólnota Żywego Różańca od jutra (od poniedziałku) zaprasza na wspólną modlitwę różańcową od poniedziałku do soboty – za wyjątkiem czwartku – o godz. 18.00.
 6. W pierwszą środę miesiąca, 4 grudnia, odprawimy nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej: o godz. 18.00 będzie wspólna modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej procesja ze świecami i Msza św. roratnia. 
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 8. W pierwszy czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, a od godziny 17.30 na wspólną adorację prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, którą zakończy Mszę św. wieczorna o nowe powołania do służby Bożej oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
 9. W pierwszy piątek od godz. 9.00kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.
 10. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 11. W dniach 5 – 7 grudnia w Krakowie będzie się odbywał Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W naszym kościele w sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 będą śpiewały trzy chóry (m.in. z Łotwy), natomiast w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 i po niej będzie śpiewał chór z Estonii. Zapraszamy serdecznie!
 12. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także nasz kalendarz parafialny na 2015 rok. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. początek adwentowego cyklu ze św. Teresą z Avila w 500. rocznicę jej urodzin, arcyciekawy wywiad z prof. Chantale Delsol o sytuacji społecznej i religijnej we Francji oraz komentarze poświęcone polskiej demokracji po wyborach samorządowych. Jest też Niedziela, Różaniec i Mały Gość Niedzielny, w którym dzieci znajdą m.in. lampion adwentowy do samodzielnego złożenia. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Hanna Rostocka, z ul. Nowowiejskiej;

† Łukasz Paweł Ferdek, z ul. Smoluchowskiego;

† Dorota Julia Rdułtowska, z ul. Urzędniczej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *