Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 07.12.2014

 1. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary pieniężne na pomoc naszym braciom i siostrom na Wschodzie, a zwłaszcza na Ukrainie, można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień – od dziś do następnej niedzieli.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
 4. W poniedziałek minie 1. rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 8.00 i 18.30.
 5. Zachęcamy gorąco do udziału w roratach – adwentowej Mszy św. o Matce Bożej, która jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. 
 6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową od poniedziałku do soboty – za wyjątkiem czwartku – o godz. 18.00.
 7. We wtorek, 9 grudnia, przypada dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Ks. Profesorowi życzymy potrzebnych łask Bożych w posłudze kapłańskiej i pracy naukowo-dydaktycznej.
 8. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. Ks. Proboszcz zaprasza członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 10. W czwartek, w 11. dniu miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia.
 11. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 12 grudnia, na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, i na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 12. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Przed kościołem można nabyć także publikację o życiu św. Wincentego a Paulo, autorstwa ks. Bogdana Markowskiego. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które zostaną przygotowane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o szczegółach porwania w Afryce i uwolnienia ks. Mateusza Dziedzica, o nowej książce o męczennikach za wiarę i o fatalnych skutkach rozwodu rodziców dla rozwoju ich dzieci. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i inne czasopisma oraz nasz kalendarz parafialny na 2015 rok.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Barbara Plucińska, z ul. Chmiela;

† Małgorzata Anna grabowska, z ul. Armii Krajowej;

† Jan Marszałek, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *