Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 21.12.2014

 1. Zarząd i członkowie Stowarzyszenie Miłosierdzia składają serdeczne podziękowanie Kierownictwu sklepów: «TOP Market» przy ul. Kijowskiej 12 i «Jubilat» przy ul. Rydla 7 – za okazana przychylność i życzliwość w przeprowadzeniu V Ogólnopolskiej Akcji CARITAS «TAK POMAGAM» w dniach 12 i 13 grudnia, Młodzieży akademickiej za pomoc w akcji, a Klientom za ofiarowane dary, które zostaną przekazane potrzebującym wsparcia rodzinom i osobom samotnym w paczkach świątecznych. Jednocześnie Stowarzyszenie dziękuję Wiernym za produkty ofiarowane do kosza wystawionego w kościele.
 2. Dziś – jak co roku – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wniosą [wnieśli] do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą dzielić się światłem przed naszym kościołem we wtorek w godz. 16.00—18.00 i w środę w godz. 9.00—14.00.
 3. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek i we wtorek – okazja do spowiedzi przedświątecznej w godz. 6.00—10.00 i 14.00—20.00.
 5. W środę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 6. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy ze środy na czwartek. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech ta Święta Noc stanie się okazją do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 7. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.
 8. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
 9. W święto św. Szczepana, 26 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2014 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 10. Przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie. Przed kościołem można nabyć także parafialny kalendarz ścienny na 2015 rok.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (w cenie 7 zł) znajdziemy m.in. dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole i popularnymi kolędami oraz wywiad z wybitnym biblistą, ks. prof. Waldemarem Chrostowskim, o tym, dlaczego Jezus przyszedł na świat w Imperium Rzymskim, i to w okresie jego największej świetności. Do nabycia jest również podwójny numer Niedzieli (w cenie 10 zł), nowe numery Listu i Małego Gościa Niedzielnego oraz inne czasopisma.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Frątczak, z ul. Rydla;

† Józefa Kowalik, z ul. Chocimskiej;

† Julianna Sołtys, z ul. Krzywy Zaułek;

† Cecylia Król, z ul. Rydla;

† Adam Kazimierz Bułat, z ul. Spokojnej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *