Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim — 04.01.2015

  1. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek: dziś po Mszy św. o godz. 16.30 do sali akademickiej.
  2. Jutro, w poniedziałek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.
  3. We wtorek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Jutrzejsza uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed każdą Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
  4. Dziś i we wtorek nie będzie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nie­szporów.
  5. W środę rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian. Plan kolędy był zamieszczony w ostatnim numerze pisma Z Życia Parafii…, jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej stronie parafialnej misjonarska.pl.
  6. W środę zapraszamy także na nabożeństwo pierwszej środy miesiąca.  
  7. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  8. W przyszłą niedzielę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym prorok różni się od wróżbity, dlaczego nie można dzisiaj poznać dokładnej daty narodzin Jezusa oraz o organizowanych w wielu miastach Orszakach Trzech Króli. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, Różaniec, Miłujcie się! dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Ola i Jaś dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz na 2015 rok.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Irena Trando, z ul. Królewskiej;

† Podolecki Ferdynand, z ul. Obopólnej;

† Ryszard Bojko, z ul. Rydla;

† Zofia Danuta Tylikowska-Lenik, z ul. Czarnowiejskiej;

† Jerzy Franciszek Sermet, z ul. Spokojnej;

† Zdzisław Franciszek Machowski, z ul. Radwańskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *