Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 11.01.2015

 1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 2. Nasz Chór Mariański dziś śpiewa kolędy w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach o godz. 18.00. W naszym kościele Chór Mariański będzie śpiewał w następną niedzielę, 18 stycznia, na Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy św. wystąpi z koncertem kolęd.
 3. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
 • dziś, w niedzielę – ul. Skarbińskiego;
 • jutro, w poniedziałek – ulice Kawiory, Miechowska, Ogrodniczek i Spokojna (oraz kolęda w akademikach);
 • we wtorek – ul. Armii Krajowej (oraz kolęda w akademikach);
 • w środę – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
 • w czwartek – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego i Reymonta;
 • w piątek – ulice Galla, Gramatyka, Rolnicza i Staffa;
 • w sobotę – ul. Królewska;
 • w niedzielę, 18 stycznia – ulice Chmiela, Nawojki, Tokarskiego i Toruńska.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

 1. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z oddziałami Sportowymi nr 5 (al. Kijowska 8) zaprasza rodziców i dzieci sześcio- i siedmioletnie na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 17 stycznia, od godz. 10.30.
 2. W przyszłą niedzielę, 18 stycznia, gościć będziemy w naszym kościele Jana Jarco, proboszcza parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, który wygłosi homilie na wszystkich Mszach Świętych; składka niedzielna będzie kolejną składką przeznaczoną na budowę nowego kościoła na Klinach-Zaciszu. Natomiast na finansowanie prac remontowych w kościele i budynkach parafialnych będzie przeznaczona składka w niedzielę 25 stycznia.
 3. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie proszą o przyjęcie w naszych domach i rodzinach młodych gości z zagranicy. Więcej informacji znajdziemy na folderach rozdawanych w czasie wizyty duszpasterskiej. Tam też znajdziemy wstępną deklaracje przyjęcia gości, którą (po wypełnieniu) należy złożyć do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego do końca tego miesiąca.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, w jaki sposób naprotechnologia leczy bezpłodność, o wyroku sądowym w sprawie medycznej oceny homeopatii oraz jak Polak z Zakonu Maltańskiego przyczynił się do odnowienia stosunków między USA i Kubą. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło, Różaniec i inne czasopisma.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Julian Tarapacz, z ul. Skarbińskiego;

† Henryk Stefan Rżany, z ul. Gramatyka;

† Halina Krystyna Zając, z ul. Nawojki;

† Kazimiera Grondal, z ul. Smoluchowskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *