Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 25.01.2015

  1. Dziś na Piastowskiej i KOLĘDĄ DODATKOWĄ zostanie zakończona wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Początek kolędy – o godz. 15.30.
  2. Osoby gotowe przyjąć w swoich domach i rodzinach młodych gości z zagranicy w czasie Światowych Dni Młodzieży proszone są o złożenie wstępnej deklaracji przyjęcia gości do końca tego miesiąca do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.
  3. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, czym są Światowe Dni Młodzieży, i tych, którzy chcieliby pomóc przy ich organizacji w parafii – zapraszamy serdecznie na spotkanie, które odbędzie się dziś o godzinie 17.30 w naszym kościele. Dla osób zainteresowanych Światowymi Dniami Młodzieży i dla tych, które rozważają jeszcze decyzje przyjęcia pielgrzymów do swoich domów – został zorganizowany specjalny dyżur Komitetu Parafialnego: w środę 28 stycznia o godz. 18.30, jak też w niedzielę 1 lutego o godz. 17.30, w bibliotece Duszpasterstwa Akademickiego.
  4. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę Szlakiem Papieskim «Szczęść Boże» do Kopalni Soli w Wieliczce oraz do Niepołomic w sobotę 7 lutego. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  6. Zapraszamy na 14-dniową pielgrzymkę parafialną do Meksyku: w terminie od 5 do 18 grudnia br. Spotkanie organizacyjne z przedstawieniem programu pielgrzymki i zapisami (zaliczka: 1.000 zł) odbędzie się na początku marca. W zakrystii można już otrzymać program i informacje na temat pielgrzymki oraz zapisać się na wstępną listę uczestników.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym jest i jak działa tzw. pigułka „dzień po”, o której zrobiło się ostatnio głośno, znajdziemy także relację z pobytu papieża Franciszka na Filipinach i dodatek specjalny o tragicznej i do tej pory mało znanej historii mieszkańców Górnego Śląska, z których wielu zaraz po wojnie Sowieci wywieźli na Wschód. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Teresa Kornalewska, z ul. Królewskiej;

† Józef Kiewel, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *