Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 08.03.2015

 1. Program rekolekcji wielkopostnych jest wywieszony w gablotach, był też zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… We wtorek zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi rekolekcyjnej i przedświątecznej: w godz. 6.00—10.00 i 14.00—20.00.
 2. Na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30, a w piątki Wielkiego Postu do udziału w Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Film Karolina, inspirowany życiem bł. Karoliny Kózkówny i zrealizowany w 100. rocznicę jej męczeńskiej śmierci, zostanie wyświetlony w naszym kościele w poniedziałek o godz. 10.00 i 16.00. Wszystkich, a szczególnie ludzi młodych zapraszamy na projekcję filmu.
 4. Młodzi ludzie, którzy pracowali jako wolontariusze na misjach w Tanzanii, zapraszają na spotkanie w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych: w poniedziałek o godz. 19.00.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. W środę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 7. W zakrystii można zapisać się na 14-dniową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek, 13 marca, o godz. 19.00 w sali parafialnej.
 8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.
 9. W najbliższą sobotę odbędzie się DZIEŃ OTWARTY w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy al. Kijowskiej 8, w godz. 10.00 – 13.00. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają rodziców i dzieci pragnące rozpocząć naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 i Gimnazjum Sportowego nr 76.
 10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom. Stowarzyszenie prosi także o przeznaczenie 1% podatku na pomoc najuboższym: szczegółowe informacje zamieszczono w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… Ponadto przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 22 marca o godz. 12.30 w sali akademickiej.
 13. We wtorek 24 marca o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert «Życie zawsze zwycięża» organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, w którym wystąpią wybitni soliści i Chór Mariański. O zaproszenia na koncert należy pytać naszego Pana Organistę.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o siostrach zakonnych, które mimo ataków medialnych, dają skrzywdzonym dzieciom prawdziwy dom. Do nabycia są także inne czasopisma. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Józef Pollak, z ul. Nawojki;

† Andrzej Stanisław Jędrzejczyk, z ul. Lea;

† Józefa Barbara Nowińska, z ul. Chocimskiej.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *