Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 22.03.2015

 1. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30, a w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 2. Dziś o godz. 20.00 rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Starego Miasta pod hasłem: Jest gorszy smog. Hasło nawiązuje do problemu moralnej nieczystości. Modlitwa do Boga, który jest czystą Miłością, ma zjednoczyć uczestników w trosce o zwalczenie smogu o wiele bardziej trującego niż ten, który niszczy nam płuca.
 3. Zgodnie z zapowiedzią – we wtorek w Filharmonii Krakowskiej o godz. 18.00 rozpocznie się koncert «Życie zawsze zwycięża», organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, w którym wystąpią wybitni soliści i nasz Chór Mariański pod dyrekcją p. Jana Rybarskiego.
 4. W środę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W piątek, 27 marca, z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej szczegółów – na wywieszonym plakacie.
 6. W sobotę, 28 marca, biskup Grzegorz Ryś udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. W czwartek kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie wezmą udział w próbie uroczystości o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych będzie w czwartek od godz. 17.00. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie wiernych.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się ma początku Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Również w następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Baranowa, Sulisławic, Koprzywnicy i Sandomierza w sobotę 25 kwietnia. Zapisy na pielgrzymkę – we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku przy zakrystii.
 10. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości dla wsparcia ubogich z terenu naszej parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka poczętego do codziennego odmawiania i wywiad z księdzem z Iraku o sytuacji na pograniczu Państwa Islamskiego, przeczytamy także o tym, co naprawdę wydarzyło się w szkole w Golasowicach, o kuriozalnym wyroku sądu w Rzeszowie przeciwko obrońcom życia i o najnowszej książce na temat katastrofy smoleńskiej. Do zakupienia jest także Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne pisma. Do nabycia są również wielkanocne baranki Caritasu; dochód z ich zakupu jest przeznaczony na finansowanie działalności dobroczynnej na terenie naszej archidiecezji, a zwłaszcza pomoc chorym – dlatego zachęcamy serdecznie do ich nabycia.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Teresa Maria Słoniowska, z ul. Chocimskiej;

† Jan Gorczyca, z ul. Smoluchowskiego;

† Romana Julia Link-Machowska, z ul. Radwańskiego;

† Marian Teofil Maj, z ul. Żelechowskiego;

† Anna Emilia Orłowska, z ul. Czarnowiejskiej;

† Janina Agnieszka Adamczyk, z ul. Staszczyka.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *