Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną – 19.04.2015

 1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się w naszej archidiecezji peregrynację miniatur symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Są one symbolem oczekiwania na to wydarzenie i znakiem przygotowań. Teraz czas na peregrynację miniatur symboli w parafiach. Pod swój dach miniatury przyjąć mogą zarówno ci, którzy zgłosili chęć zakwaterowania pielgrzymów, jak i zaangażowani młodzi, ale także każdy parafianin czy instytucja, która pragnie wspierać Światowe Dni Młodzieży. Pomocą w modlitwie w czasie peregrynacji będzie przygotowana na tę okazję broszura. Zapraszamy do zakrystii, aby zgłosić swój udział w peregrynacji i ustalić termin przyjęcia miniatur symboli w swoim domu.  
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 3. Jutro, w poniedziałek minie rocznica śmierci śp. ks. Józefa Mazurka. O wieczną nagrodę dla śp. ks. Józefa będziemy modlić się wspólnie podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Uniwersytet Pedagogiczny zaprasza na «Noc w Bibliotece: Kultura Amerykańska». Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 5. W czwartek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim.
 6. W piątek, 24 kwietnia, księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 7. W sobotę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin obchodzi Marek Krawczyk. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych i darów Ducha Świętego na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 8. W sobotę nasz Chór Mariański z p. dyrygentem Janem Rybarskim oraz Krakowska Młoda Filharmonia z p. dyrygentem Tomaszem Chmielem i solistami – zapraszają do naszego kościoła na koncert z okazji 65-lecia powojennej działalności Chóru. Początek koncertu – o godz. 19.15. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonych plakatach.
 9. W niedzielę, 26 kwietnia, w naszym kościele będziemy gościć proboszcza Juliana Chabiniaka z Tawrijska na Ukrainie, który wygłosi homilie na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na działalność charytatywną w jego parafii.
 10. W przyszłą niedzielę księża Bogdan Markowski i Stanisław Rospond o godz. 9.30 odprawią Mszę św. dziękczynną w 35. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
 11. Również w następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę minie rocznica odsłonięcia i poświęcenia pomnika św. Wincentego a Paulo w Parku jego imienia. Przed kościołem będzie można nabyć żywot św. Wincentego, opracowany przez ks. Markowskiego, ze zdjęciem naszego pomnika na okładce.
 13. Dziś przed kościołem wolontariusze komitetu «Stop aborcji» zbierają podpisy pod projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji. Zachęcamy wszystkich do złożenia podpisu w obronie życia.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. pierwszy z tekstów poświęconych Osobie Ducha Świętego, historię kobiety trzykrotnie uzdrowionej z choroby nowotworowej oraz wstrząsające świadectwa chrześcijan z Kurdystanu, prześladowanych z Państwo Islamskie. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jerzy Krzysztof Kasperkiewicz, z ul. Chocimskiej;

† Danuta Krystyna Nowakowska, z ul. Lea;

† Stefan Zwoliński, z ul. Chmiela;

† Andrzej Józef Dziedzic, z ul. Nowowiejskiej;

† Joanna Romuzga, z ul. Krzywy Zaułek.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *