Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 31.05.2015

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a przeznaczone na finansowanie prac remontowych w naszej parafii: zebrano 800 złotych.
 2. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci od poniedziałku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30.
 3. W czerwcu codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 4. Przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 5. W poniedziałek odbędzie się zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00, a spotkanie Kręgu biblijnego – w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. W środę zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej i Mszę Świętą wotywną.
 7. W czwartek, 4 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. na Wzgórzu Wawelskim. Weźmie w niej udział również nasz Chór Mariański, który stworzy muzyczną oprawę liturgii przy II ołtarzu.
 8. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przej­dzie ulicą Lea i aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Procesję poprowadzi i słowo Boże wygłosi dr Kryspin Banko, wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.
 9. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, o nowym, wielkim kościele w Lipsku i o kulisach medialnych manipulacji. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
 11. W miniony wtorek zmarł † Ks. Henryk Ostrzołek, proboszcz naszej parafii w latach 1980—1982. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1 czerwca w kościele Księży Misjonarzy na Kleparzu: Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00, a po niej – o godz. 13.15 – odbędzie się odprowadzenie od bramy Cmentarza Rakowickiego do grobowca Księży Misjonarzy.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Kochan, z ul. Chodowieckiego;

† Wacław Klein, z ul. Królewskiej;

† Lidia Szymańska, z ul. Lea;

† Julia Fudała, z ul. Galla.

Śp. Ks. Henryka i naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *