Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 05.07.2015

 1. W minionym tygodniu ministranci wzięli udział w XVIII Turnieju o Puchar Księdza Wizytatora, organizowanym w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach (w turnieju wzięli udział ministranci z misjonarskich placówek w całej Polsce i z Kazachstanu). Zarówno nasi ministranci ze szkół podstawowych, jak i gimnazjaliści odnieśli największy sukces w historii występów w tym sportowym turnieju: zdobyli puchary za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy!
 2. Przypominamy, że na okres wakacji zmieniony został porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
 3. W lipcu i sierpniu nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się Misyjny koncert muzyki kameralnej połączony z poezją Jana Pawła II. Podczas wieczoru literacko-muzycznego będzie można wesprzeć działalność szkoły podstawowej w Wau (czyt. Łau) w Sudanie Południowym. Zapraszamy do udziału.
 5. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W sobotę, 11 lipca, obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 7. Jeszcze można się zapisać na pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 12 lipca: we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Szczególnie zachęcamy do sięgnięcia po dzisiejszą Niedzielę: w krakowskim dodatku Niedzieli znajdziemy obszerny artykuł o działalności i sukcesach naszego Chóru Mariańskiego i jego Dyrygenta – p. Jana Rybarskiego. Natomiast w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy umiemy wyciągać wnioski z historii – w wywiadzie z prof. Andrzejem Nowakiem, oraz na jakie niegodziwe praktyki pozwala uchwalona ustawa o in vitro.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
 • Jadwiga Mazur, z ul. Czarnowiejskiej;
 • Tomasz Pazdro, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *