Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 06.09.2015

 1. Dziś zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30. Ks. Proboszcz zaprasza serdecznie wiernych – starszych i młodych – do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca: w naszej parafii. W naszej parafii, w której nieustannie pamiętamy o objawieniach maryjnych w Lourdes, które są wielkim wezwaniem do modlitwy różańcowej, zwłaszcza o nawrócenie grzeszników, nie może przecież zabraknąć tych, którzy codziennie będą modlili się na różańcu!
 2. Od dzisiejszej niedzieli – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Nasz Chór Mariański zaprasza uzdolnioną muzycznie młodzież do współpracy – czyli do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą i dla duchowego pożytku wiernych. Wszelkie informacje o Chórze znajdziemy w Internecie i w gablocie Chóru od strony ul. Galla.
 4. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich – już z klas drugich! – i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
 5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W piętek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 6. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola spotyka się na próbach w niedziele o godz. 10.20 w sali parafialnej i uczestniczy we Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.
 7. kard. Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXIII Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę 13 września. Hasło tegorocznej pielgrzymki „Miłosierdzie w moim domu”, stanowi zarazem program, jak i zachętę, byśmy owocnie przeżyli rozpoczynający się w Kościele Rok Miłosierdzia – napisał ks. Kardynał. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 9.00 przy stacji „u Piłata”. Przed Mszą Świętą o godzinie 11.00 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będzie to akt przeproszenia za zaniedbania i grzechy w naszych rodzinach i środowiskach, ale także świadectwo, że nie ma miłosierdzia dla bliźniego bez wcześniejszego przyjęcia w sercu miłosierdzia Bożego. Najpierw trzeba wyznać: „Jezu, ufam Tobie”, by zrodziła się w nas wyobraźnia miłosierdzia i potrzebujący otrzymał wsparcie.
 8. Działający przy Szkole Podstawowej nr 5 szczep ZHP „Północna Gwiazda” (znany nam m.in. z przekazywania naszej parafii Betlejemskiego Światła Pokoju) obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie swojej działalności. Z tej okazji harcerze serdecznie zapraszają wszystkich byłych harcerzy, instruktorów, jak i sympatyków „Północnej Gwiazdy” na jubileuszowy zlot, który odbędzie się w dniach 12—13 września w ośrodku chorągwi krakowskiej ZHP w Korzkwi. Szczegóły w zakrystii.
 9. Już dziś zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza byłych podopiecznych śp. Ks. Henryka Surmy wraz z rodzinami na Mszę św. w intencji zmarłego Kapłana: w niedzielę 20 września o godz. 12.30.  
 10. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Wąwolnicy, Jabłecznej, Kodnia, Kostomłotów i Pratulina w dniach 3—4 października (sobota—niedziela). Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak seksualność widzi sam Bóg – według nauczania św. Jana Pawła II, o rosnącej liczbie świeckich, którzy codziennie odmawiają modlitwę brewiarzową i o tym, co robić z przybierającą falą imigrantów. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Ryszard Wiązownicki, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Lucjan Pawłowski, z ul. Lea;

† Władysław Kucek.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *