Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 13.09.2015

 1. Zgodnie z zapowiedzią – od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Zapraszamy gorąco chłopców i dziewczęta z klas drugich – już z klas drugich! – i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 4. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: w niedziele o godz. 10.20 do sali parafialnej.
 5. Jutro będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. W piątek o godz. 9.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów ZSOI nr 1 – czyli szkoły „za murem”, która obchodzi 50-lecie istnienia.  
 6. W sobotę 19 września na Mszy św. o godz. 18.30 i po Mszy św. w naszym kościele będzie śpiewał chór ze Szwecji. Więcej informacji znajdziemy w gablocie Chóru od strony ul. Galla. Zapraszamy do udziału.
 7. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych w naszym kościele.
 8. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli – w przyszłą niedziele, 20 września, o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Henryka Surmy, na którą zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza byłych ministrantów – podopiecznych śp. Ks. Henryka wraz z rodzinami.  
 9. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Wąwolnicy, Jabłecznej, Kodnia, Kostomłotów i Pratulina w dniach 3—4 października (sobota—niedziela). Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. prognozy dotyczące przyszłości Europy, a z cyklu „Teologia ciała” – drugą katechezę o cnocie czystości, która jest warunkiem miłości i zdrowych relacji między mężczyzną a kobietą. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Banasiński, z ul. Nowowiejskiej;

† Edward Rakoczy, z ul. Skarbińskiego;

† Kryspin Łytka, z ul. Rydla.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *