Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość św. Wincentego a Paulo – 27.09.2015

 1. Dziś w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jakimi są: Komunia sakramentalna, modlitwa według intencji Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne.
 3. Od jutra w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – ponownie będą odprawiane Msze św. akademickie o godz. 20.00, a studenci będą mieli okazję do spowiedzi od godz. 19.30 do godz. 20.00.
 4. W każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Wincentego a Paulo.
 5. Od czwartku – przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, którą zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin.
 7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. W sobotę uda się do Wąwolnicy, Jabłecznej, Kodnia, Kostomłotów i Pratulina dwudniowa pielgrzymka parafialna. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy – we wtorek w godzinach 17.00—18.00.
 10. Wszystkich studentów zapraszamy od następnej niedzieli, codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje pod hasłem Radość rozwoju poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin.
 11. Zaplanowanej kwesty charytatywnej Stowarzyszenia Miłosierdzia w przyszłą niedzielę nie będzie.
 12. W październiku będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym – psycholog będzie przyjmował w pokoiku obok zakrystii. Szczegóły – na plakacie przy wejściu do kościoła.
 13. Fundacja Uniwersytetu Jagiellońskiego „Bratniak” oferuje miejsca w nowo otwartym żłobku, który mieści się przy ul. Bydgoskiej 19B (tu obok parku). Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać w administracji Domu Studenckiego Bydgoska 19B.
 14. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o archaniołach – kim są i jaką mają moc, dalej – co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, znajdziemy też ciekawy wywiad z abpem Zbigniewem Stankiewiczem z Rygi, który kieruje Kościołem na Łotwie. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, jest też do nabycia żywot św. Wincentego a Paulo i nowe wydanie Śpiewnika Kościelnego Siedleckiego. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, październikowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… Znajdziemy w nim m.in. informacje o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I, II i III gimnazjalnych.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Wawro, z ul. Piastowskiej;

† Ludwika Leśniak, z ul. Skarbińskiego;

† Maria Kowalczyk, z ul. Lea;

† Wojciech Popek, z ul. Chocimskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *