Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 18.10.2015

 1. Akademia Cnót Obywatelskich zaprasza dziś na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej – na spotkanie w sali parafialnej. Temat spotkania: Polacy na Wschodzie a sprawa uchodźców.
 2. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 3. W minioną niedzielę rozpoczęło się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania: uczniowie klas I i II gromadzą się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniowie klas IIIw każdą niedzielę również o godz. 12.00.
 4. We wtorek, 20 października, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
 5. Poszerzone nauki przedmałżeńskie «Miłość z wyboru» w Duszpasterstwie Akademickim to krok w kierunku szczęścia w życiu małżeńskim i rodzinnym . Zapraszamy pary, które pragną spełnić swe marzenie o Wielkiej Miłości we wtorek, 20 października o godz. 19.00 do Kawiarenki na Poddaszu. Będzie to spotkanie organizacyjne i początek kursu. Zakończenie planowane jest na 15 grudnia.
 6. W środę o godz. 19.30 zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie kręgu biblijnego.
 7. W czwartek, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 i Mszy Świętej wieczornej, którą zakończy uroczyste umieszczenie relikwii Ojca Świętego Jana Pawła II w ołtarzu św. Antoniego; tam przy znaku relikwii będzie można dziękować Bogu za osobę i dzieło św. Jana Pawła II i modlić się za jego przyczyną.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Składka będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w parafii.
 9. Również w przyszłą niedziele o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 10. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 11. Zapraszamy na ostatnią w tym roku pielgrzymkę parafialną do Koprzywnicy, Sandomierza i Opatowa w sobotę 14 listopada. Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00.
 12. Szkoła Języków Obcych «Kakadu», umieszczona w Domu Katolickim, zaprasza na lekcje języka angielskiego. Mała szkoła «Kakadu» cechuje się profesjonalnym poziomem połączonym z ciepłą atmosferą. Polscy i angielscy lektorzy są głęboko wierzący, co znajduje odbicie w stylu prowadzonych zajęć: pasja, oddanie uczniom, respektowanie etyki chrześcijańskiej. Serdecznie zapraszamy do biura przy ul. Lea 55 w godzinach od 15.00—21.00.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę z o. Augustem Pelanowskim o ogromnej mocy różańca i makabryczne relacje kobiet, które nieświadomie trafiły na rynek handlu ludźmi (rocznie jego ofiarami pada około 800 tysięcy osób!). Do nabycia jest jeszcze Mały Gość Niedzielny dla dzieci i dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży, a także inne czasopisma.
 14. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Zuzanna Permus, z ul. Obopólnej;

† Helena Dzierwa, z ul. Rydla;

† Alina Grabowska, z ul. Lea;

† Maria Kowynia, z ul. Lea;

† Genowefa Chlipała, z ul. Chocimskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *