Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą — 15.11.2014

  1. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  2. W środę o godz. 19.30 zapraszamy do sali parafialnej na spotkanie kręgu biblijnego.
  3. Wspólnota Neokatechumenalna informuje, że jej członkowie w najbliższych tygodniach będą kontynuowali misję głoszenia Dobrej Nowiny: będą chodzić po dwóch, po domach naszej parafii, niosąc miłość Chrystusa, jakiej doświadczają w swym życiu. Misja będzie odbywać się w czwartki w godzinach popołudniowych (18.00—20.00), a w tym tygodniu obejmie ulicę Lea.
  4. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki świętej Patronki organiście Janowi Rybarskiemu i wszystkim członkom Chóru Mariańskiego; jednocześnie gratulujemy pięknego i poruszającego Koncertu Jubileuszowego na 65-lecie Chóru Mariańskiego W drodze ku niepodległości, który miał miejsce w niedzielę 8 listopada w Filharmonii Krakowskiej: Bóg zapłać! P. Organiście i wszystkim Chórzystom.
  5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: po Mszy św. o godz. 9.30, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy
  6. Składka w następną niedziele będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w naszej parafii.
  7. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o syryjskim księdzu, który niedawno uciekł z niewoli Państwa Islamskiego, o orędziu biskupów polskich do niemieckich sprzed pięćdziesięciu lat oraz o biblijnej księdze Apokalipsy, która niesie Kościołowi pociechę w czasach prześladowań i zwątpienia. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma oraz kalendarz parafialny na rok 2016.
  8. Módlmy się teraz o wstawiennictwo Matki Miłosierdzia za wszystkimi ofiarami zbrodniczych zamachów w Paryżu – zabitymi i rannymi – oraz ich bliskimi i wszystkich poszkodowanymi: Pod Twoja obronę…
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefania Nowak, z ul. Chmiela;

† Helena Bukowska-Michałowska, z ul. Królewskiej;

† Ryszard Szlązak, z ul. Lea;

† Elżbieta Pollak, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *