Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 29.11.2014

 1. Jutro przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 2. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które mają charakter odnowienia misji świętych. Program odnowienia misji świętych został wywieszony w gablotach i przed kościołem, jest też zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… na stronie 2.
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30. Dorosłych i dzieci prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów, a dzieci – także różnokolorowych serduszek z dobrymi uczynkami.
 4. W pierwszą środę miesiąca odprawimy nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej: o godz. 18.00 będzie wspólna modlitwa różańcowa i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej procesja ze świecami i Msza św. roratnia.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. W pierwszy czwartek zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, a od godziny 17.30 na wspólną adorację prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, którą zakończy Msza św. o nowe powołania do służby Bożej oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
 7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.
 8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. Osoby, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat życia wiecznego i niesienia pomocy zmarłym, zapraszamy w sobotę, 5 grudnia, do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Dzień Skupienia Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00.
 10. Na początku grudnia w Krakowie będzie się odbywał VI Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W najbliższą sobotę nasz Chór Mariański będzie śpiewał w kościele świętych Piotra i Pawła o godz. 10.00, natomiast w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.30 będą śpiewały chóry ze Słowacji i Czech. Zapraszamy serdecznie!
 11. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 12. W przyszła niedzielę – po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych i zebranie zelatorów Wspólnoty Żywego Różańca.
 13. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także nasz kalendarz parafialny na 2016 rok. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Niedzieli przeczytamy m.in. dlaczego zamachy w Paryżu obnażają duchową słabość Europy, a w Gościu Niedzielnym – o duchownych, którzy głoszą Ewangelię muzułmanom oraz o modlitwie, która zmienia wszystko – w wywiadzie z Krzysztofem Antkowiakiem. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Celina Celej, z ul. Staffa;

† Jan Filipek, z ul. Armii Krajowej;

† Józef Żurek, z ul. Spokojnej;

† Danuta Schiller, z ul. Chodowieckiego;

† Maria Kaczkowska, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Urszula Piechota, z ul. Królewskiej;

† Maria Kucek.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *