Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 06.12.2015

 1. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary pieniężne na pomoc naszym braciom i siostrom na Wschodzie, a zwłaszcza na Ukrainie, można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień – od dziś do następnej niedzieli.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Zachęcamy gorąco do udziału w roratach – adwentowej Mszy św. o Matce Bożej, która jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Dorosłych i dzieci prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów, a dzieci – także różnokolorowych serduszek z dobrymi uczynkami.
 4. We wtorek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
 5. We wtorek minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 6. We wtorek, 8 grudnia, przypada dzień imienin Marii Skawiny, zakrystianki, a w środę, 9 grudnia, dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Naszym Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
 7. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; wyjątkowo spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Klubie Parafialnym.
 8. W czwartek, 10 grudnia, po Mszy św. wieczornej w kancelarii odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tematem spotkania będzie przesłanie encykliki Piusa XI pt. Quas primas. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, i na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. wieczornej – w 11. dniu miesiąca – chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 10. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi Kampanię SOS dla Ziemi Świętej, której celem jest pomoc i wyrażanie solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem będzie można nabyć szopki bożonarodzeniowe wykonane przez tamtejszych chrześcijan. Nabywając wyroby wykonane przez naszych braci i siostry z Ziemi Świętej – damy im pracę i pomożemy przetrwać ten bardzo trudny dla nich czas.
 11. W związku z rozpoczynającym się Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia – w Łagiewnikach na 7 miesięcy przed ŚDM odbędą się oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”. Od grudnia do czerwca, podczas 7 spotkań, które odbywać się będą w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata wprowadzą nas w temat miłosierdzia, uczynków miłosierdzia i poprowadzą modlitwę. Pierwsze spotkanie – już w sobotę 12 grudnia. Początek – o godz. 16.30; o godz. 00 będzie wspólna Eucharystia, a po niej rozpocznie się część ewangelizacyjna spotkania: konferencja prowadzących, zakończona modlitwą uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 12. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz nasz kalendarz parafialny na 2016 rok. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o dwóch polskich franciszkanach – męczennikach, którzy wczoraj zostali beatyfikowani w Peru oraz o tym, czy Mieszko I przyjął chrzest z powodu kalkulacji politycznych czy osobistego nawrócenia. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Cecylia Fraś, z ul. Rydla;

† Henryk Hajto, z ul. Królewskiej;

† January Dziubla, z ul. Skarbińskiego;

† Tadeusz Celej, z ul. Staffa;

† Krzysztof Zymon, z ul. Nawojki;

† Eugeniusz Awgulewicz, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *