Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 20.12.2015

 1. Dziś – jak co roku – w czasie Mszy św. o godz. 11.00 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wniosą [wnieśli] do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Światło będzie można odebrać od harcerzy podczas dyżurów przed kościołem w dniu 23 grudnia w godz. 16.00—18.00 i w Wigilię w godz. 9.00—14.00.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
 3. We wtorek i w środę – okazja do spowiedzi przedświątecznej w godz. 6.00—10.00 i 14.00—20.00.
 4. W czwartek, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
 5. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku na piątek. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech ta Święta Noc stanie się okazją do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 6. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.
 7. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
 8. W niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2015 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii albo w zakrystii swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (w cenie 7 zł) znajdziemy m.in. dodatek z obrzędem wigilijnym i modlitwą na Rok Miłosierdzia. Do nabycia jest również podwójny numer Niedzieli (w cenie 10 zł), nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz inne czasopisma, a także parafialny kalendarz ścienny na 2016 rok.  
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zofia Batko, z ul. Staffa;

† Stefania Romanowska, z ul. Goetla;

† Józef Wrona, z ul. Krzywy Zaułek;

† Zbigniew Kozielski, z ul. Czarnowiejskiej;

† Henryka Skucińska, z ul. Chocimskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *