Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2015

 1. Na święta Bożego Narodzenia wszystkim naszym Parafianom, Wiernym modlącym się w naszym kościele oraz Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne: w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia życzymy doświadczenia miłosierdzia od innych, jak też hojnego świadczenia miłosierdzia bliźnim. Niech w tych staraniach towarzyszy nam Nowonarodzone Dziecię Jezus, święty Józef i Matka Najświętsza z Jej pełnym słodyczy spojrzeniem.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w przygotowanie parafii i kościoła do Świat Narodzenia Pańskiego: Siostrom Miłosierdzia, P. Organiście, Chórzystom Chóru Mariańskiego, Panom Kościelnym i wszystkim Pracownikom świeckim, p. Elżbiecie Wierdak, która przygotowywała tegoroczną szopkę, członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia i służbie liturgicznej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziś, jutro i pojutrze porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie natomiast dodatkowej Mszy Świętej w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 oraz nieszporów – aż do niedzieli 10 stycznia.
 4. Jutro, w sobotę, obchodzić będziemy święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennik Składka z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 5. W niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia – o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Eucharystię w intencji rodzin naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy również wszystkie rodziny skupione w ruchu Domowego Kościoła (Oazie Rodzin).
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00.
 7. Podajemy do wiadomości, że w dniach 28—30 grudnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 20.00.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych z terenu naszej parafii. Dziękujemy bardzo licznym Ofiarodawcom, Członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz Studentom i Wolontariuszom. Z ofiarowanych i zakupionych produktów Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało 150 dużych i 90 małych paczek świątecznych.
 9. Rafał Cyfka z organizacji «Pomocy Kościołowi w Potrzebie» dziękuje serdecznie za ofiary złożone na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie w czasie sprzedaży wyrobów z Ziemi Świętej w niedzielę 13 grudnia; ze sprzedaży zebrano kwotę 5.692 złote.
 10. Wizytę duszpasterską w domach naszych parafian rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia. Program «kolędy» został podany w najnowszym numerze naszego pisma Z życia Parafii…, który znajdziemy wyłożony przy wyjściach z kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można zakupić w zakrystii. Do nabycia jest jeszcze świąteczny numer Niedzieli i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Do nabycia jest także parafialny kalendarz ścienny na 2016 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *