Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 17.01.2016

 1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony w tym roku pod hasłem: Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana. Program obchodów Tygodnia w naszym mieście jest wywieszony w gablocie w wejściu do kościoła. W intencji jedności wszystkich wierzących w Chrystusa modlić się będziemy codziennie podczas Mszy Świętych o godz. 18.30.
 3. Na czas zapoczątkowanych wczoraj ferii szkolnych zawieszona została wizyta duszpasterska w domach naszych parafian; kolęda zostanie wznowiona w poniedziałek 1 lutego. W czasie ferii szkolnych nie będzie również Mszy Świętej w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
 4. We wtorek przypada dzień imienin księży Mariusza Zygadły i Mariusza Czajkowskiego. Drogim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi, a Ich posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wszystkich wiernych.
 5. Duszpasterze akademiccy zapraszają na Mszę św. w intencji studentów przystępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.
 6. Zapraszamy serdecznie na «Wielkie Kolędowanie», czyli studencką Biesiadę Kolędową, która odbędzie się w sobotę, 23 stycznia, o godz. 19.00 w Klubie Studio przy ul. Budryka. Wystąpi wielka schola duszpasterstw akademickich Krakowa wraz z zaproszonymi gośćmi pod kierownictwem Marcina Pośpieszalskiego. Bilety w cenie 7 złotych do nabycia w zakrystii lub bezpośrednio przed koncertem w klubie Studio.
 7. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na finansowanie ogrzewania kościoła.
 8. Nasz Chór Mariański i Chór Katedralny ze Lwowa wystąpią na wspólnym koncercie w sobotę 30 stycznia o godz. 17.00. Już dziś zapraszamy Chórzystów i byłych Chórzystów na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po koncercie.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, sanktuariów we Wrocławiu i na wystawę «Panorama Racławicka» w sobotę 20 lutego. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 10. Szkoła Języków Obcych KAKADU, działająca w Domu Katolickim, zaprasza parafian i wolontariuszy na konwersacje przygotowujące do spotkania z pielgrzymami podczas Światowych Dni Młodzieży. Kursy będą praktyczne, prowadzone w języku angielskim na poziomie podstawowym. Więcej informacji na ulotkach i plakatach w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, kto otrzyma, a kto nie otrzyma 500 złotych na dziecko oraz o najnowszym wywiadzie papieża Franciszka, który prostym językiem mówi o miłosierdziu Boga. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Beata Panek, z ul. Lea;

† Maria Dulińska, z ul. Chocimskiej;

† Antonina Greszczuk, z ul. Chocimskiej;

† Aldona Haber, z ul. Nawojki;

† Barbara Kalandyk, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *