Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 24.01.2016

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy jako dzień powstania Zgromadzenia. Uroczysta Msza św. w intencjach Księży Misjonarzy i Rodziny Wincentyńskiej zostanie odprawiona o godz. 18.30.
  3. Chór Katedralny ze Lwowa i nasz Chór Mariański i wystąpią na wspólnym koncercie w sobotę 30 stycznia o godz. 17.00. Chórzystów i byłych Chórzystów zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po koncercie.
  4. Andrzej Telus otrzymał zaproszenie do głoszenia rekolekcji ewangelizacyjnych w parafiach polonijnych w Nowym Jorku. Ks. Andrzej uda się do Stanów Zjednoczonych na początku marca wraz z dwójka studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Wyjazd studentów będzie możliwy tylko po zyskaniu funduszy na podróż za ocean. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć wyjazd studentów – będzie mógł to uczynić w przyszłą niedzielę przed kościołem.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, sanktuariów we Wrocławiu i na wystawę «Panorama Racławicka» w sobotę 20 lutego. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. specjalny dodatek „Gest na miarę epoki” o wymianie listów między episkopatami Polski i Niemiec w 1965 roku oraz artykuł o polskim misjonarzu, który założył największy szpital okulistyczny w Chinach (pisaliśmy o tym na łamach naszego parafialnego pisma). Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Katarzyna Karkoszka, z ul. Lea;

† Edwarda Osiecka, z ul. Królewskiej;

† Tadeusz Pabian, z ul. Skarbińskiego;

† Wanda Rożek, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *