Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 14.02.2016

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w miniony czwartek. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości z innych parafii, sakrament namaszczenia przyjęło ponad 280 chorych, a głównym uroczystościom przewodniczył metropolita krakowski – kardynał Stanisław Dziwisz.
  2. Studenci, którzy wezmą udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych prowadzonych przez ks. Andrzeja w Stanach Zjednoczonych – dziękują serdecznie za pomoc w organizacji ich wyjazdu: w niedzielę 31 stycznia zebrali ofiary na sumę 450 złotych.
  3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniami pasyjnymi, które będzie głosił ks. Wojciech Kałamarz. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  4. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  5. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 12 (al. Kijowska 3) zaprasza rodziców z przyszłorocznymi uczniami klas pierwszych na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 20 lutego, w godz. 10.00—12.00.
  6. Przepraszamy za trudności z dostępem do kancelarii parafialnej, spowodowane chorobami osób tam pracujących. Z tego samego powodu kancelaria parafialna będzie nieczynna w najbliższy wtorek.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. książeczkę z rachunkiem sumienia – bardzo dobrym, bo krótkim i konkretnym; jest też rozmowa z lekarzem, który bez kontraktu z NFZ założył i prowadzi hospicjum domowe. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i List oraz nowe numery Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Dzieci w zakrystii mogą otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc biednym.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Krzysztof Haberka, z ul. Staffa;

† Tadeusz Pietruszka, z ul. Armii Krajowej;

† Jadwiga Ramza, z ul. Krzywy Zaułek;

† Alina Mrożek, z ul. Czarnowiejskiej;

† Helena Filipczuk, z ul. Rydla.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *