Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 06.03.2016

 1. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na Gorzkie żale – zwłaszcza młodzież męską i mężczyzn. W śpiewach pomoże nam nasz Chór Mariański, który będzie śpiewał Gorzkie żale w opracowaniu misjonarza – ks. Wendelina Świerczka. Gorzkie żale będą nagrywane i zostaną umieszczone Internecie.
 2. HCPT Polska jest częścią sześćdziesięcioletniej fundacji, które organizuje pielgrzymki do Lourdes dla niepełnosprawnych dzieci. W tym roku również Polska Grupa z Krakowa spotka się w Lourdes z dziećmi z całego świata. Zanim to nastąpi – w naszym kościele w poniedziałek o godzinie 14.00 zostanie odprawiona coroczna przedpielgrzymkowa Msza Święta, na którą organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.
 3. We wtorek, 8 marca, odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 6. W piątek, 11 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W piątek – w jedenastym dniu miesiąca – po Mszy św. wieczornej chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 7. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie zapraszają na DZIEŃ OTWARTY Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 przy al. Kijowskiej 8: w sobotę, 12 marca, w godz. 10.00—13.00 .
 8. Tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 13 marca o godz. 12.30 w sali akademickiej.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się wiosenna kwesta charytatywna: członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia będą zbierać ofiary na pomoc najuboższych parafianom. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w dniach 1-2 kwietnia (piątek-sobota) do sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich oraz do Gniezna i na Lednicę. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 11. W dniach 13 kwietnia – 15 czerwca odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński w formie «Wieczorów dla Zakochanych». Szczegóły znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o przygotowaniach do świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski, o szczerej spowiedzi – czyli czwartym warunku sakramentu pokuty oraz o tym, jak otrzymać 500 złotych na dziecko. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma, a także baranki wielkanocne Caritasu (w cenie 6 złotych).
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jan Gruca, z ul. Urzędniczej;

† Stanisław Hadała, z ul. Smoluchowskiego;

† Zdzisław Sroga, z ul. Lea.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *