Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 13.03.2016

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, m.in. w formie paczek świątecznych. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na pomoc rzeczową dla biednych: można tam składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich. Za wszystkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30, a w piątki Wielkiego Postu do udziału w Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Dziś o godz. 20.30 przed kościołem akademickim św. Anny rozpocznie się Akademicka Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Starego Miasta pod hasłem: Droga Świętych Baranka. Hasło nawiązuje do 14 postaci krakowskich świętych, których życie jest głęboko wpisane w życie Chrystusa.
 4. W środę, 16 marca, biskup Jan Szkodoń udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30. W poniedziałek i wtorek kandydaci do bierzmowania i ich świadkowie wezmą udział w próbach uroczystości o godz. 17.00; po nich będą mieli okazję do spowiedzi świętej. Kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy modlitwie wiernych.
 5. W czwartek, 17 marca, przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 6. W sobotę, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Sobota jest również dniem imienin ks. Bogdana Markowskiego, któremu życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
 7. W przyszłą niedzielę, 20 marca, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się ma początku Mszy św. o godz. 11.00. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w naszej parafii.
 8. Prosimy o datki na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w dniach 1-2 kwietnia (piątek-sobota) do sanktuarium urodzin i chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich oraz do Gniezna i na Lednicę. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 10. Przypominamy, że w dniach 13 kwietnia – 15 czerwca odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński w formie «Wieczorów dla Zakochanych». Szczegóły znajdziemy w gablocie w wejściu do kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zadośćuczynieniu – czyli piątym warunku dobrej spowiedzi i o książce Moc uwielbienia, która zmienia ludzi. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma, a także baranki wielkanocne Caritasu (w cenie 6 złotych).
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marian Lisek, z ul. Lea;

† Anna Malinowska, z ul. Lea;

† Jerzy Kolak, z ul. Skarbińskiego.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *