Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 27.03.2016

 

 1. Drogim naszym Parafianom oraz wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech doświadczenie spotkania z Panem Jezusem Zmartwychwstałym nieustannie pobudza Was do bycia Jego świadkami w świecie, gotowymi do codziennych poświeceń dla bliskich i zaangażowanymi we wszelkie dobre dzieła. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy wszystkich potrzebnym zdrowiem i udziela obficie swoich darów!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone w tym roku na renowację ławek w kościele.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach (kwesta w niedzielę 13 marca zamknęła się sumą prawie 000 złotych). Z otrzymanych darów i złożonych ofiar Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało m.in. prawie 200 świątecznych paczek, małych i dużych, dla Parafian chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia. Jednocześnie dziękujemy serdecznie służbie liturgicznej i studentom, którzy wzięli udział w roznoszeniu paczek i życzeń świątecznych oraz w zbiórce żywności w sklepach.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; nie będzie natomiast nieszporów oraz dodatkowej Mszy św. w kaplicy z udziałem dzieci przedszkolnych.
 5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek – z racji pierwszego piątku miesiąca – kapłani odwiedzą chorych w domach z posługa sakramentalną. Dodatkowa Msza św. dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 8. W Sobotę Wielkanocną – z racji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność dobroczynną Caritas).
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest świąteczna Niedziela, dominikański List, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Ola i Jaś dla najmłodszych, Gość Niedzielny; w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o poszukiwaniu dowodów na zmartwychwstanie Jezusa oraz o nawróceniu znanego pisarza Romana Brandstaettera. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Eugeniusz Gawin, z al. Kijowskiej;
 • Halina Bogacz, z ul. Kazimierza Wielkiego;
 • Kazimierz Gorgoń, z ul. Królewskiej;
 • Jacek Brandys, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *