Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocna czyli Miłosierdzia — 03.04.2016

 1. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary składają dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy, przeniesioną z dnia 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość w poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 6. W czwartki trwa całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu: to okazja do nawiedzenia kościoła i adoracji eucharystycznej. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziny. Natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 w czwartki zapraszamy na modlitewne czuwanie w intencji Światowych Dni Młodzieży.
 7. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się wyjątkowo dopiero w trzeci piątek kwietnia, tj. 15 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.30.
 8. W najbliższą sobotę, 9 kwietnia, w budynku DA «Na Miasteczku» odbędzie się III Festiwal Życia pt. „Kochaj bardziej!” W czasie Festiwalu będzie można uczestniczyć w konferencjach i warsztatach dotyczących męskości, kobiecości oraz relacji. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej org. Organizatorzy serdecznie zapraszają!
 9. W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, datkiem ofiarowanym przed kościołem będzie można wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych KLIKA.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, dominikański List, Ola i Jaś dla najmłodszych, Gość Niedzielny; do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą nagrali wybitni wokaliści, do słuchania w domu i samochodzie.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
 • Gabriela Ciślak, z al. Kijowskiej;
 • Kinga Piotrowska, z ul. Nowowiejskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *