Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 08.05.2016

 1. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na funkcjonowanie wspólnoty osób niepełnosprawnych „Bure Misie”, którymi opiekują się studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego «Na Miasteczku».
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat Maryja Matka Miłosierdzia; nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
 3. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej (przeniesioną z dzisiejszej niedzieli).
 4. We wtorek, 10 maja, w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współpracownicy św. Wincentego a Paulo i współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (przeniesioną z dnia 15 marca na miesiąc maj dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów).
 5. We wtorek – w jedenastym dniu miesiąca – chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia po Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w czwartek, 12 maja, po Mszy św. o godz. 18.30.
 7. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się w piątek, 13 maja, po Mszy św. o godz. 18.30.
 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek czuwania: o godz. 20.00 w kościele bł. Anieli Salawy przy ul. Kijowskiej. Zakończenie Eucharystią w naszym kościele o godz. 24.00. Szczegółowy plan znajduje się na ulotkach, które można otrzymać przy wyjściu z kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.
 10. W związku z Pierwszą Komunią Świętą – dzieci z klas drugich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 14 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.
 11. W przyszłym niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co naprawdę znaczą biblijne słowa, że „żony maja być poddane mężom” oraz o rodzinie uchodźców z Syrii, która przyjechała do Polski i chce u nas zostać, bo jest jej tu dobrze. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Płatek, z ul. Królewskiej;

† Otylia Tucharz, z ul. Piastowskiej.

Wspominamy także zmarłego w Gdańsku w uroczystość NMP Królowej Polski śp. ks. abpa Tadeusza Gocłowskiego CM.  

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *