Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 22.05.2016

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Codziennie – oprócz najbliższego czwartku – o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Jutro, w poniedziałek przybędą do naszej parafii Symbole Światowych Dni Młodzieży. To ostatni etap i ukoronowanie duchowych przygotowań do ŚDM – napisał ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Dlatego bardzo proszę, by peregrynacja ta stała się okazją do modlitwy wokół Krzyża i Ikony o dobre owoce tego wielkiego wydarzenia, zarówno dla gości, którzy do nas przybędą, jak i dla nas, gospodarzy. Powitanie Symboli nastąpi jutro o godz. 21.20, po czym do godz. 23.00 będzie trwało czuwanie modlitewne, na które zapraszamy szczególnie studentów. Następnego dnia, we wtorek – czuwanie modlitewne, w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu, będzie trwało do godz. 16.00 – do pożegnania symboli. W czasie czuwania o godz. 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. Z radością podajemy do wiadomości, że w dniu wczorajszym święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym na Stradomiu otrzymało czterech misjonarzy: ks. Daniel Frąc, ks. Tomasz Gawlik, ks. Jakub Kasprzyk i ks. Piotr Maćkowiak. Neoprezbiterzy odprawią Mszę św. prymicyjną w naszym kościele w najbliższą środę, 25 maja, o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału.
 5. W czwartek, 26 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ks. Kardynał Metropolita serdecznie zaprasza do udziału w centralnej procesji, która rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. na Wzgórzu Wawelskim.
 6. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicą Lea i aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Procesję poprowadzi i słowo Boże wygłosi prof. Wiesław Przyczyna. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.
 7. Próba sypania kwiatów przez dzieci odbędzie się dzisiaj przed kaplicą akademicką po Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00. Jednocześnie bardzo prosimy młodych mężczyzn o pomoc w niesienia głośników podczas procesji: o zgłoszenie się do zakrystii w czwartek o godz. 17.00.
 8. W tym roku Krzysztof Dura świętuje 25-lecie przyjęcia święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy z naszym Srebrnym Jubilatem i w Jego intencji zapraszamy w następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30.
 9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nakręcanych przez media obawach i lękach przed Światowymi Dniami Młodzieży oraz o tym, jak władza komunistyczna karała za udział w obchodach milenium chrztu Polski w 1966 roku. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jerzy Giza, z ul. Armii Krajowej;

† Marian Kościółek, z ul. Nowowiejskiej;

† Jadwiga Bieda, z ul. Obopólnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *