Ogłoszenia duszpasterskie na 9. niedzielę zwykłą – 29.05.2016

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: S. Marii, S. Beacie i ich Pomocnikom, Panom Kościelnym, Panom pomagającym w procesji i niosącym nagłośnienie. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, Ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Rodziców dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 2. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na operację małego chłopca Michałka, który od 1,5 roku walczy z nowotworem oczu. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 4. Przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 5. Od dnia 1 czerwca codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 6. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej i Mszę Świętą wotywną.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.45 w sali parafialnej.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.
 10. W pierwszy piątek miesiąca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się wyjątkowo w I piątek miesiąca, 3 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.30.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo wynagradzające.
 13. Zapraszamy nowych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej: dziewczęta zapraszamy w środy o godz. 17.45 do sali krucjaty, a chłopców – w czwartki o godz. 17.00 do sali parafialnej.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w sobotę 25 czerwca do dawnego opactwa Benedyktynów na Świętym Krzyżu, do katedry i pałacu biskupów krakowskich w Kielcach oraz do Oblęgorka. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 15. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego jest nam potrzebna adoracja, o dzieciach, które rozmawiały z Panem Bogiem oraz dlaczego ewanglikalni liderzy w USA utracili wpływ na wiernych. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy czerwcowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 16. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Bożena Perkowska, z ul. Obopólnej;

† Jolanta Langer, z ul. Kawiory;

† Maria Dąbrowa, z ul. Królewskiej;

† Józefa Rozwadowska, z ul. Spokojnej;

† Krystyna Wąs, z ul. Obopólnej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *