Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 12.06.2016

 1. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego, zbierają podpisy pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Zachęcamy do złożenia podpisu w obronie życia.
 2. Również dzisiaj – zgodnie z zapowiedzią – można złożyć ofiarę do puszki na leczenie i rehabilitację 27-letniego Wojtka, który od lat leczy zdeformowaną stopę. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Natomiast w Domu Studenckim przy ul. Bydgoskiej 19 odbywa się dzisiaj „Dzień Dawcy Szpiku dla Beaty i Innych”. Akcja ma na celu rejestrację potencjalnych dawców szpiku dla chorych czekających na odpowiedniego genetycznie dawcę. Dawcą może być osoba w wieku 18-55 lat. Rejestracja jest bardzo prosta i bezbolesna. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.
 4. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 5. We wtorek odbędzie się przedwakacyjne zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Zapraszamy nowych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej: dziewczęta zapraszamy w środę o godz. 17.45 do sali krucjaty, a chłopców – w czwartek o godz. 17.00 do sali parafialnej.
 7. Nauczyciele i Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 przy ul. Wietora 7 przeznaczonego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną – zapraszają na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w czwartek, 16 czerwca, w godz. 15.00—18.00. Będzie możliwość rozmowy ze specjalistami, zaprezentowane będą szkoły, internat, wyposażenie placówki oraz metody pracy z uczniami.
 8. W sobotę, 18 czerwca, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży, zatytułowanych «Dla nas i całego świata». Gościem będzie Ulf Ekman – były pastor i protestancki misjonarz, a od dwóch lat członek Kościoła katolickiego; opowie o swojej drodze wiary, o uczynkach miłosierdzia i ewangelizacji. Początek: o godz. 16.30. Gorąco zachęcamy do udziału!
 9. Posługę w naszej parafii kończy Mariusz Zygadło. Do wspólnego podziękowania za jego pracę duszpasterską w naszej wspólnocie zapraszamy w następną niedziele, 19 czerwca, w czasie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00.
 10. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się za tydzień o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 11. Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki gospel, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 20.00. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane, gospelowe piosenki w wykonaniu Saltrom Gospel Choir, a przede wszystkim dołączyć do wspólnej modlitwy.
 12. Składka w następną niedzielę będzie przeznaczona na finansowanie prac remontowych w parafii.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak powstaje miasteczko w Brzegach, które pod koniec lipca przyjmie 2 miliony pielgrzymów, kim jest nowy ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej oraz o nowym filmie o Bożym Miłosierdziu, który trafi do młodych pielgrzymów. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma (jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci).
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Krzysztof Śluz, z ul. Krzywy Zaułek;

† Alicja Marczak, z al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *