Ogłoszenia duszpasterskie na 13. niedzielę zwykłą – 26.06.2016

  1. Wolontariuszki z Projektu B3 wyjadą we wrześniu na rok do placówki Zgromadzenia Misji w Biro w Beninie. Będą pracować tam organizując bibliotekę oraz zajęcia dla dzieci, a także zarządzając internatem, gdy jego budowa zostanie ukończona. By umożliwić to przedsięwzięcie – zgodnie z zapowiedzią dziś przed kościołem zorganizowany został kiermasz z pamiątkami z Beninu, z którego dochód będzie w całości przeznaczony na tę misję.
  2. W środę, 29 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.
  3. W środę swojego Patrona czci ks. Paweł Dobroszek. Drogiemu Solenizantowi życzymy dobrego zdrowia i łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza dla pożytku małżeństw i młodzieży.
  4. Na czas wakacji – czyli już od najbliższego piątku – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin kapłanów w domach chorych ani Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy i Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w niedzielę 10 lipca: zapisy we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  7. Rozpoczęliśmy zbiórkę wody mineralnej lub gazowanej dla doraźnej pomocy młodym pielgrzymom w czasie Światowych Dni Młodzieży. Można ją złożyć w koszu przy ołtarzu św. Antoniego, tam też jest przygotowana skarbona na datki pieniężne przeznaczone na nieoczekiwane potrzeby pielgrzymów, szczególnie tych niezarejestrowanych.
  8. Jak co roku zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w sobotę 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową w lipcu, natomiast w pierwszych dniach sierpnia osobiście w zakrystii lub przy Kolegiacie Św. Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej (ppk2.pl).   
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, ile kosztuje zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, ale przede wszystkim znajdziemy premierowy film nakręcony specjalnie na Światowe Dni Młodzieży: to opowieść Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza o iskrze miłosierdzia, która zapala ogień na świecie. Bardzo zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, którego cena nie ulega zmianie. Do nabycia jest także Niedziela, jest też jeszcze nowy numer pisma Miłujcie się! dla młodzieży.
  10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Elżbieta Szymczyk, z ul. Czarnowiejskiej;

† Maria Kręcisz, z ul. Staffa.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *