Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 03.07.2016

  1. Przypominamy, że na okres wakacji zmieniony został porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. W lipcu i sierpniu nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
  2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy i Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej w niedzielę 10 lipca: zapisy we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  4. Trwa zbiórka wody mineralnej lub źródlanej dla doraźnej pomocy młodym pielgrzymom w czasie Światowych Dni Młodzieży. Można ją złożyć w koszu przy ołtarzu św. Antoniego, tam też jest przygotowana skarbona na datki pieniężne przeznaczone na nieoczekiwane potrzeby pielgrzymów, szczególnie tych niezarejestrowanych. Serdecznie dziękujemy za już przekazaną wodę i ofiary złożone do skarbony!
  5. Zapraszamy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w sobotę 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową w lipcu, natomiast w pierwszych dniach sierpnia osobiście w zakrystii lub przy Kolegiacie Św. Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej (ppk2.pl).   
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Bracie Elia, włoskim stygmatyku, który niedawno odwiedził Polskę, o rodzinie z Bolechowic, która przyjmie 300 młodych pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży i o zapowiedzianych zmianach w polskim szkolnictwie. Do nabycia są także inne czasopisma.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Dobiesław Waguła, z ul. Spokojnej;

† Franciszek Kolud, z ul. Krzywy Zaułek;

† Alina Słupczyńska, z al. Kijowskiej;

† Andrzej Grabania, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *